Genel

Windows 10 Simge Tasarım Revizyonu Alıyor

Microsoft, Office paketinin yanında Windows 10 simgelerini’de elden geçirmeyi planlıyor. Yazılım devi, bu hafta başlarında Office 365 için yeni bir simge tasarımı ortaya çıkardı ve bununla birlikte bazı Windows değişikliklerine göz attı. Microsoft, Office tasarımı başkanı Jon Friedman: “Ortak bir sistem inşa etmek ve aynı anda 10 simge tasarlamak büyük bir girişim” diye açıklıyor. “Şimdi sistemi kurduk ve tüm Microsoft’a göre ölçeklendirmeye başlayacağız.”

 

Friedman ayrıca, Thurrott’un da belirttiği gibi, bu ofis çabasının sadece “aynı stildeki tüm simgeleri güncellemek için bir şirketler arası çabanın başlangıcı” olduğunu ortaya koydu. Windows 10’un nasıl güncellenebileceğine dair ilk bakışta, Friedman’ın blog yazısı. Fotoğraflar, haberler, posta ve diğer birçok yerleşik uygulamalar için modern simgeleri güncelleyen Windows 10 konsept görüntüleri içerir.

Windows 10 hala 10 yıldan fazla süredir var olan işletim sisteminin bazı bölümlerinde simgeler içerir. Microsoft’un Windows tasarımını modernleştirme çabalarına ve özellikle de işletim sistemindeki ayarları yapılandırma biçiminize rağmen, bu eski simgeler, daha önce karşılaştığınız zaman çok yerinde görünmüyor. Microsoft, yıllar boyunca Windows için çok sayıda tasarım çalışmalarına imza atmıştır, ancak şimdi şirket tüm şirket genelinde geniş tek bir simge tasarımına odaklanmış durumda ve nihayet bazı antik örnekleri temizlemek için gerekli olan şey olabilir.

 

 

Etiketler

SafakB

Ben Enes Şafak 18 yaşımdayım 29 Eylül 1999 doğumluyum bilişim işlerine olan merakımdan dolayı 5 yıldır internet siteleri açıyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum bu nedenle Açık Öğretimde Bilişim Teknolojileri alanında Web Programlama öğreniyorum ve boş vakitlerimde kişisel bloğum olan Enessafak.com.tr’de paylaşımlar yapıyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı