Genel

Cydia, İOS Jailbreak Mağazası İçin Satın Alımları Kapattı

İPhone’un en erken günlerinde Cydia, özellikle jailbreak  akıllı telefonlar için tasarlanan Apple’ın App Store’una rakip dağıtım kanalı olarak ortaya çıktı. Şimdi, on yıldan uzun bir süre sonra, Cydia kurucusu Jay “Saurik” Freeman, TechCrunch aracılığıyla “çok az kullanıcı” nı etkileyen bir PayPal dijital jeton yetkilendirmesiyle ilgili bir hataya karar verdikten sonra Cydia mobil mağazasından uygulama içi satın alma işlemini durdurmaya karar verdi. Cydia sayesinde, kullanıcılar Jailbreak bir iOS cihazında çalışacak şekilde tasarlanmış bir mobil yazılım satın alabilirler ancak jailbreaking topluluğu yıllar geçtikçe Apple’ın iOS ekosistemi daha sağlam ve güvenli hale geldi.

“Gerçek şu ki, Cydia Mağazasını tamamen yıl sonundan önce kapatmak istedim ve raporun alınmasından sonra (bu haftasonuna kadar) zaman çizelgesini hareket ettirmeyi düşündüm,” diye yazdı Freeman geçen hafta sonlarında yayınlanan bir Reddit yayınında . “Bu hizmet bana paramı kaybediyor ve sürdürmek için tutkum olduğu bir şey değil: Sağlıklı bir ekosistemin kritik bir bileşeni idi ve bir süre için ekosistemi korumak için küçük bir personel kadrosuna yardım etmesine yardımcı oldu, ancak büyük bir maliyetle geldi. aklıma ve birçok insanın irrasyonel olarak nefret etmesine neden oldu, çünkü kârın gelirinin nasıl işlediğine dair yanlış bir yanlış anlamadan kaynaklanıyordu. ”

Freeman, hizmetin kapatılmasının aslında kendisine maddi yardımda bulunmadığını, çünkü arşivlenmiş Cydia depolarını barındırmak için ödeme yapmak zorunda kaldığını ve yeni işinin ona yardım etmesini sağladığını söyledi. Mağazayı tamamen kapatmak yerine, satın alma mekanizmasını devre dışı bırakmaya karar verdi. Cydia projesinin kendisinin bir an önce sona ermesi gibi geliyor, ancak Freeman, PayPal sorununu daha iyi açıklamak ve önümüzdeki dönemde Cydia için yol haritasını açıklamak için önümüzdeki hafta daha “resmi” bir yazı planladığını söylüyor.

Google Fotoğraflar Artık Desteklenmeyen Video Formatlarına Sınırsız Depolama Alanı Sunmuyor

Etiketler

SafakB

Ben Enes Şafak 18 yaşımdayım 29 Eylül 1999 doğumluyum bilişim işlerine olan merakımdan dolayı 5 yıldır internet siteleri açıyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum bu nedenle Açık Öğretimde Bilişim Teknolojileri alanında Web Programlama öğreniyorum ve boş vakitlerimde kişisel bloğum olan Enessafak.com.tr’de paylaşımlar yapıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı